Sigarayı bırakma konusunda inançlı olmak oldukça önemli bir unsurdur. Bu inançla manevi olarak güç elde edilmekte ve insanlar imanında vermiş olduğu kuvvet ile daha dirençli bir halde nikotin bağımlılığı ile savaşmaktadırlar. Sigara tiryakilerin bu zararlı maddeyi bırakmalarında yardımcı olacak bir çok dua bulunmaktadır. Sigarayı bırakmak istiyorum diyen herkesin bu duaları okuyarak kendilerini motive etmesi gerekmektedir. Bu motivasyon sayesinde geçen süre sizleri daha az zorlayacak ve çok az bir zaman içerisinde zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulacaksınız. Sigarayı bırakmak için kesin olarak bir dua bulunmamaktadır. Bunun yerine sizleri rahat ve huzura erdirecek farklı dualar bulunmaktadır. Eğer siz de sigaradan kurtulmak için manevi bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki duayı okuyarak dini açıdan kendinizi motive edebilir ve içinizde bir nebze de olsa huzur bularak sigarayı bırakma konusunda kendinizi destekleyebilirsiniz.

Allahümme ya senede men la senede lehü ve ya zuhre men la zuhre lehü. Ve ya cami eşşettati ve ya ramiel amvati. İrhamni rahmeten tuğnini bihaan rahmeti men sivake. Allahümme la emlikü linefsi nefan vela darren vela mevten vela hayaten vela nüşuran. Allahümme vessili firma rezakteni ve barik lifirma ve hebteni. İnneke ala külli şeyin kadir vela tusallit aleyye bizünubi men la yerhamuni ya erhamerrahimiyn. Verzukni hayreddünya vel ahireti ya Rabbel alemin.İlahi in afevteni fela yenkusu fimülkike şeyen vein tuazzibnifela yezidufi sultanike şeyun inneke tecidu men yuazzibu gayri ve enela ecidu men yerhamuni gayrüke ferhamni ya rahimu, ya rahimu, ya rahimu. Birahmetike ya erhamerrahimiyn.İlahi enel abduz zelilül fakirül acizü ve enter rabbul azizül ganiyyül kadirü. Azzizni bi izzetike ve ağnini bifazlike ammen sivake ya rabbel alemiyn.Allahümmegfirli zünubi ve keffir anni hatieti vecalni min ibadikes salihine.

Sigara bırakmak için bu duanın günde en az bir kere okunması gerekmektedir. Zararlı alışkanlıklardan kurtulmak ve manevi huzura erme konusunda oldukça etkili ve işe yarar bir dua olarak bilinmektedir. Sigara bıraktırma duasının yanında ek olarak başka dualar da okunduğunda daha hayırlı sonuçlar sağlanmaktadır. Bunların dışında her sigara içme isteği duyduğunuzda ‘La ilahe illallah’ kelimesini tekrarlayabildiğiniz kadar tekrarlamaya çalışın. Sizlere manevi olarak yüksek derece de güç verecek ve bu isteğinizden vazgeçeceksiniz. La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil’Aziym, Subhânallahi ve bihamdihi ve Subhânallâhi’l-azîm kelimeleri de içinize inanamayacağınız derece de ferahlık bırakacaktır. Böyle durumlarda mutlaka Allah’a sığınmak, ondan yardım istemek ve dualar ile bu duruma katkıda bulunmak her zaman en hayırlısı olacaktır. Sigarayı bırakmak İlahın gücüne ve kul sevgisine sığınmakla mümkündür. Allah kullarına haram kıldığı her şeyden kullarını korur ve hata yapan kullarını her zaman affeder. Bu nedenle siz de sigarayı bırakma için belirtmiş olduğumuz duaları mutlaka okumalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir