Sigarayı bıraktıktan sonra ne olacak diye düşünenlerden misiniz? Belki bırakmayı başarmış belki de bırakmaktan çekiniyorsunuz. En iyisi size bırakma deneyimi yaşayan bir tiryakinin yaşadıklarından bahsedelim.

“Sigarayı bırakmış kişilerle konuşmaya başladım. O zamanlar onları sağlık ya da para nedeniyle sigarayı bırakmak zorunda kalmış fakat hala gizli gizli sigara özlemi duyan insanlar olarak görürdüm. Birkaçı “Bazen sigara özlemi duyuyorum, ama o kadar nadir ve o kadar hafif ki, önemsemeye değmez” derken, çoğu “Sigarayı özlüyor muyum? Şaka yapıyor olmalısın. Kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim.” Diyordu.

Sigarayı bırakmış kişilerle yaptığım görüşmeler aklımın bir köşesine yer etmiş başka bir gizemi aydınlattı. Ben doğuştan zayıf bir insan olduğumu sanırdım fakat bir anda bütün tiryakilerin aynı kabusu yaşadıklarını anladım. Kendi kendime “Şu anda milyonlarca insan sigarayı bırakıyor ve gayet mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Sigaraya başlamadan önce sigara içmenin hiçbir gereğini duymuyorum. O iğrenç şeye alışana kadar ne denli uğraştığımı da hala anımsıyorum. Peki neden şimdi sigara içmek zorundayım?” diye düşündüm. Sigara benim için bir keyif değildi. O pis şeyden nefret ediyor, yaşamamın gerisini bu iğrenç nesnenin esiri olarak geçirmek istemiyordum.”

Sigaradan Kurtulduğunuzu Keşfettiğiniz An

Sigaradan kurtulduğunuzu keşfettiğiniz anı sigarayı bıraktıktan yaklaşık üç hafta sonra yaşarsınız. Gökyüzü birden açılmaya başlar ve o anda beyninize yer etmiş aldatmacaların bütün izleri silinir: Bundan sonra kendinize sigara içmeye gereksinim duymadığınızı söylemek yerine artık son ipin de koptuğunu ve yaşamınızın geri kalan bölümünden bir daha sigara gereksinimi duymadan zevk alabileceğinizi fark ettiğinizi söyleyin. O andan itibaren diğer tiryakileri acınacak insan olarak görürsünüz.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Elde Edecekleriniz

 • Akciğer kanseri riskiniz %95 azalacak.
 • Ağız kanseri riskiniz %99 azalacak.
 • Gırtlak ve yemek borusu kanseri riskiniz %99 azalacak.
 • Diğer kanser türü riskleriniz %90 azalacak.
 • Kalp krizi riskiniz % 75 azalacak.
 • Astım, bronşit ve diğer solunum yolu hastalıkları riskiniz azalacak.
 • El, ayak ve parmaklarınızın kesilme riski %98 azalacak.
 • Kötü kokmayacak, burnunuz daha iyi koku alacak.
 • Yediklerinizden daha iyi tat alacaksınız.
 • Çocuklara kötü örnek olmayacak, aile içi huzurunuz artacak.
 • Cinsel performansınız artacak.
 • Sigara içmenin yasak olduğu alanlarda köşe bucak yer aramayacaksınız.
 • Kendinize olan güveniniz artacak.
 • Aylık ortalama 300 TL cebinizden çıkmamış olacak.

Listeyi daha da uzatmak çok kolay. Sigaranın zararları anlatmakla bitmeyeceği için liste böyle uzayıp gider.

2 thoughts on “Sigarayı Bıraktıktan Sonra Olacaklar

 1. Suan hamileyim birakmak istiyorum hamileyken kullaniliyormu zararlari varmi Butur sitelerken urun aliyorsunuz siparis yollandiktan sonra kimseye ulasamiyorsunuz bir aksilik oldugunda Yada soru sormak istediginde sizdedemi ayni parasindan cok sagligima sigaradan daha cok zararli urun icmek

  1. Sevim hanım merhaba, bizim sigara bırakma setimizde kimyasal veya size zarar verecek hiç bir bileşen yoktur. Sigarada 4000 adet kimyasal madde olduğunu unutmayın. Siz şuan sigara içerek hem kendinize hemde bebeğinize çok zarar veriyorsunuz. 9 Yıldır 25.000 kişiye sigarayı bıraktırdık ve hiç bir yere kaybolmadık 🙂 Ne zaman isterseniz bizi arayın. Mesai saatlerinde aradığınızda bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Oldu da ulaşamadınız diyelim, cevapsız çağrılara aynı gün dönüş yapıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir